Jak se chovat po extrakci zubu?

 

V návaznosti na odeznívání anestesie je možné užít lék od bolesti (můžete užít volně dostupné analgatikum nebo pokud lékař usoudí, že je vhodné analgetikum silnější, předepíše Vám například Aulin). V den zákroku je vhodné vyloučit konzumaci teplých nápojů a potravin. Po extrakci doporučujeme nepít alkohol a nekouřit 🚬🍾. Také po zákroku nevyplachujte ústa, je důležité, aby se vytvořila ktevní sraženina, která je potřebná pro nekomplikované hojení rány. Omezte fyzickou zátěž– rána by mohla krvácet. Pokud rána krvácí, skousněte nejlépe do sterilní gázy, popř. do čistého přežehleného kapesníku. Tvář ledujte přes kapesník, čímž zamezíte vzniku otoku. Zevnitř je možné chladit zmrzlinkou 🍦😁. Měkčí stravu jezte na druhé straně, pozor hlavně než odezní anestesie, abyste se nepokousali! Člověk by nevěřil, ale dokážou tak vzniknout velké a bolestivé defekty…..au🤨 V den zákroku doporučujeme nespát na postižené straně.

Pokud by se Vám cokoli po extrakci nezdálo, doporučujeme obrátit se na zubního lékaře.

4 komentáře u „Jak se chovat po extrakci zubu?“

  1. Dobrý den. Chci se zeptat ohledně trhání zubů. Na klinice dSmile mi nabízí trhání osmicek pri narkoze…coz v mem pripade by bylo myslim super. Ma to ale nejaky mínusy?

    1. Dobrý den,
      Neznám Váš konkrétní zdravotní stav včetně prořezávání vašich osmiček, abych mohla sdělit, zda je celková narkóza nutná. Je ale důležité si uvědomit, že se jedná o směs látek, které jsou pro organismus zatěžující. Jsou to „jedy“, které se dostanou do organismu. Pokud to není nutné, celkovou narkózu bych nedoporučovala. Můžete si vybrat ošetření v analgosedaci nebo Entonoxu. Pokud Vám doktoři indikovali ošetření v celkové narkóze, určitě k tomu mají důvod. Hezký den.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *