Mezizubní kartáčky

Opravdu jsou tak nezbytné pro ústní hygienu?

 

ANO !

Nejčastější kazy dospělých pacientů jsou kazy mezizubního prostoru, protože kaz vzniká pod bodem kontaktu dvou zubů. Manuální kartáček se při čištění do mezizubního prostoru nedostane.

 

K manuálnímu zubnímu kartáčku je velmi důležité použít i kartáčky mezizubní. Schválně píšu množné číslo, protože většinou si jednou velikostí všechny mezizubní prostory nevyčistíte správně a efektivně. Buď je pro daný prostor moc malý a vy si tím ještě více ubližujete nebo je naopak příliš velký a prostor nedočistíte.

Pokud používáte manuální zubní kartáček, tak mezizubní kartáčky můžete použít až po vyčištění tímto kartáčkem. (Pokud používáte elektrický/sónický je nutné mezizubní prostory vyčistit jako první. PROČ? O tom napíšu později).

U mezizubního kartáčku musíte mít naměřenou správnou velikost !!!

S tímto Vám pomůže dentální hygienistka nebo zubní lékař. Pokud nemáte s mezizubními kartáčky žádnou zkušenost, nespoléhejte na samovolný výběr v drogerii.

S kartáčkem se zachází tak, že na něj vynaložíte určitý tlak, zavibrujete. Kartáček máte skloněný. Jakmile se dostanete do mezizubního prostoru, narovnáte jej, vyčistíte jednou mezizubní prostor a vytáhnete. Nikdy s kartáčkem nečistíte dané místo několikát. Jen jednou a dost. 🙂

Takhle pokračujete dále, až máte vyčištěné všechny mezizubní prostory.

Pokud máte hotovo, přichází na řadu jednosvazkový kartáček.

O něm zase v následujícím příspěvku. 🙂

Hezký den.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *