KDY JÍT S DÍTĚTEM POPRVÉ K ZUBNÍMU LÉKAŘI?

Můj názor je takový, že dítě by mělo navštívit ordinaci zubního lékaře poprvé s prvním zubem. PROČ?

Protože se jedná o konzultační vstupní vyšetření, kdy je poučen převážně rodič. Taky je důležité, aby dítě poznalo prostředí ordinace a postupně si na něj zvykalo. Přeci jen návštěva zubaře je pro většinu lidí stresující. Jinak to v ordinaci voní, personál chodí v bílém, mají roušky, rukavice.. To všechno Vaše dítě vnímá.

Na této návštěvě zjistíme, jaký postoj má k ústní hygieně maminka, popřípadě tatínek. Poučíme je, jak vzniká zubní kaz, že se nejedná o genetickou dispozici, ale o infekční onemocnění, způsobené bakteriemi, cukry a nedostatečnou ústní hygienou.

Zajimá nás, jak probíhá dentální hygiena dítěte. Rodiče jsou poučeni o nutnosti dočišťování zubů – manuální zručnost dítěte se rozvíjí postupně.

Zajímá nás, co dítě jí. Pokud je podáváno sladké, tak kdy a jak často! Aby nedocházelo k neustálé demineralizaci zubní skloviny, je lepší podávat sladkost ihned po hlavním jidle, nikoliv však mezi jídly.

Pozor na sladké nápoje s násoskou. Dítě neustále pije z láhve a cukry z tekutiny zůstavají na povrchu zubu.

Poradíme co použít na prořezávání zubů. Nejprve z produktů homeopatických, následně léčebných.

Poučíme maminku/ tatínka, jaké komplikace mohou nastat pokud si dítě dumlá palec, popřípadě pokud dítě dlouho použivá dudlík. Věděli jste, že může způsobit otevřený skus?

To vše je velmi důležité pro správnou funkci zubů a čelistí.

Dále nás zajímá, jak probíhal porod, zda byl přirozenou cestou či sekcí, zda se dítě narodilo v termínu, zda bylo kojeno, zda je dítě očkováno a ptáme se také na  prodělané nemoci.

První návštěvu u zubního lékaře opravdu nepodceňujte a objednejte své dítě včas. 🙂

6 komentářů u „KDY JÍT S DÍTĚTEM POPRVÉ K ZUBNÍMU LÉKAŘI?“

  1. Ahoj, mám odstáté uši a komplex z toho… Nosím jen rozpuštěné vlasy, pak to není moc vidět. To by na praxi asi neprošlo, že jo?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *